Pomoc prawna Wrocław

Oferujemy pomoc prawna we Wrocławiu


Przedsiębiorcom oferujemy kompleksową pomoc prawną w zakresie działalności firmy. Zajmujemy się całością otoczeniem prawnego firmy co sprawia, że Nasi Klienci mogą skoncentrować się wyłącznie na prowadzeniu swoich interesów.

 

Oferta kancelarii adwokackiej we Wrocławiu to w szczególności pomoc prawna:

 

 

 • z zakresu prawa cywilnego (np. umowy)
 • z zakresu prawa gospodarczego
 • z zakresu prawa podatkowego
 • z zakresu prawa handlowego (np. tworzenie i przekształcanie spółek, wpisy do KRS)
 • z zakresu prawa przewozowego i transportowego
 • z zakresu prawa wekslowego i czekowego
 • pomoc pawna z zakresu prawa pracy
 • z zakresu prawa europejskiego
 • z zakresu prawa karnego (np. oskarżenie posiłkowe, powództwo adhezyjne)
 • z zakresu prawa karno skarbowego
 • z zakresu prawa o wykroczeniach

 

Oferta pomocy prawnej dla osób fizycznych


Osobom fizycznym oferujemy pełną obsługę prawną. Oferta naszej kancelarii we Wrocławiu to w szczególności:

 

 • z zakresu prawa cywilnego (np. umowy: kupna-sprzedaży, o dzieło, najmu, pożyczki, ubezpieczenia, odszkodowania, itd.)
 • z zakresu prawa pracy (np. odwołania od wypowiedzenia umów o pracę, odprawy, kary porządkowe, świadectwa pracy, itd.)
 • z zakresu prawa rodzinnego (np. rozwody, alimenty, itd.)
 • z zakresu prawa spadkowego (np. przyjęcie lub odrzucenie spadku, stwierdzenie nabycia spadku, dział spadku, zachowek)
 • z zakresu prawa podatkowego
 • z zakresu prawa karnego
 • z zakresu prawa o wykroczeniach

 

Oferowana przez naszą kancelarię może w szczególności polegać na:

 

 • pojedynczych czynnościach we wskazanej sprawie (np. udzieleniu porady prawnej, sporządzeniu opinii prawnej, opracowaniu projektu umowy, przygotowaniu projektu pisma procesowego, takiego jak pozew, odpowiedź na pozew, apelacja, zażalenie, skarga, itp.)
 • zastępstwie procesowym w konkretnej sprawie albo na zastępstwie procesowym w określonej instancji
 • całościowym przeprowadzenia sądowego postępowania windykacyjnego wobec dłużnika
 • stałej i kompleksowej obsłudze prawnej firmy
 • stałej obsłudze prawnej firmy w określonym zakresie

 

Kompleksowa pomoc prawna Wrocław

 

Kancelaria Adwokacka Łukasz Sołtys z Wrocławia świadczy kompleksowe usługi zarówno dla osób prywatnych, jak również przedsiębiorstw i instytucji. Nasze wieloletnie, bogate doświadczenie, posiadana wiedza i szerokie kompetencje sprawiają, że możemy zagwarantować naszym Klientom najwyższą jakość świadczonych usług. Świadczymy usługi na etapie przed procesowym, oferując skuteczne porady prawne i wydawanie prawnych opinii, procesowym, reprezentując Klientów przed Sądem czy też sporządzając niezbędne pisma procesowe, a także na etapie egzekucji wierzytelności.

Do każdego Klienta i zlecenia podchodzimy z jednakowym zaangażowaniem i pasją. Gwarantujemy profesjonalne, rzetelne i uczciwe wykonanie usługi. Zawsze dokładamy wszelkich starań, by proponować Państwu najbardziej skuteczne i bezpieczne rozwiązania różnego rodzaju problemów.

 

Z naszą kancelarią współpracują na co dzień prawnicy, radcowie prawni oraz adwokaci wyspecjalizowani w poszczególnych gałęziach prawa, znający system prawny oraz realia rynkowe danych branż. Zdajemy sobie sprawę, jak trudne może być prowadzenie własnej firmy, dlatego staramy się naszymi działaniami i pomocą prawną we Wrocławiu jak najbardziej odciążyć naszych Klientów. Nasze usługi świadczmy nie tylko podczas osobistych konsultacji i spotkań z Klientem np. w siedzibie jego firmy czy w naszej kancelarii, ale również telefonicznie czy mailowo.

 

Pomoc prawna z Wrocławia dla firm

 

Oferujemy skuteczną pomoc prawną we Wrocławiu dla przedsiębiorstw. Świadczymy kompleksowe usługi związane z obsługą prawną firm, polegające na rzetelnym doradztwie, przedstawieniu najlepszych możliwych rozwiązań w różnego rodzaju kwestiach, a także skuteczną pomoc w przypadku ewentualnych spraw sądowych czy innych sytuacji spornych i kryzysowych. Skorzystanie z pomocy doświadczonego adwokata to polecane rozwiązanie w przypadku przekształcania czy zakładania spółek, przy przejęciach, restrukturyzacjach oraz fuzjach, a także negocjacjach handlowych. Proponujemy doraźną pomoc w pilnych sytuacjach wymagających natychmiastowych działań, a także stałą obsługę prawną na co dzień. Nasza oferta obejmuje również szczegółową analizę wszelakich umów pod kątem ich zgodności z aktualnymi przepisami oraz ewentualnymi niebezpieczeństwami i zagrożeniami. Staramy się, aby każda firma czy przedsiębiorca mogli osiągać zamierzone cele, wykorzystując do tego jak najniższe koszty własne.

 

Pomoc adwokata dla osób fizycznych

 

Nasza kancelaria świadczy usługi także dla osób prywatnych, potrzebujących pomocy prawnej we Wrocławiu. Skutecznie doradzamy i pomagamy osobom, które znajdują się w różnego rodzaju sytuacjach wymagających prawnej interwencji, a także przeanalizowania umów (np. umów najmu czy umów sprzedaży) w zakresie ich zgodności z aktualnymi przepisami prawa oraz ustawami. Proponujemy również możliwość zastępstwa procesowego w różnego typu sytuacjach. Naszym celem jest przedstawienie Klientowi pogłębionych analiz danej kwestii czy problemów oraz zaprezentowanie najkorzystniejszych możliwych rozwiązań. Świadczmy także usługi w zakresie zastępstwa procesowego.

 

Specjalizujemy się w dziedzinach, z którymi najczęściej na co dzień stykają się osoby fizyczne, tzn. z prawem cywilnym, pracy, rodzinnym, karnym czy spadkowym. Przykładowo, w zakresie prawa rodzinnego oferujemy m.in. prowadzenie spraw o podwyższenie, obniżenie czy ustalenie alimentów, o reprezentowanie Klientów w sprawach o pozbawienie albo ograniczenie władzy rodzicielskiej, a także sprawach o separację czy rozwód. W ramach prawa rodzinnego oferujemy także profesjonalne doradztwo przy zawieraniu małżeńskich umów majątkowych, a także prowadzenie negocjacji i reprezentowanie Klientów przy ustanawianiu rozdzielności majątkowej oraz podziale wspólnego majątku małżeńskiego.

 

Sposoby rozliczania

 

Jeśli chodzi o rozliczenie świadczonej przez naszą kancelarię pomocy prawnej we Wrocławiu, to zasadniczo stosujemy dwie metody: rozliczenie wedle liczby przepracowanych godzin oraz rozliczenie ryczałtowe, w którym Klient płaci daną kwotę jednorazowo albo rozkładając ją na raty.

 

Zapraszamy do kontaktu w celu zapoznania się z pełną ofertą pomocy prawnej świadczonej przez kancelarię adwokacką Łukasza Sołtysa we Wrocławiu.