Prawo spadkowe Wrocław

POMOC PRAWNA W SPRAWACH SPADKOWYCH


W ramach szeroko pojętego prawa spadkowego pomoc prawna udzielana Klientom Kancelarii najczęściej następuje w sprawach :

Aby poznać szczegóły dotyczące poszczególnego rodzaju sprawy proszę o kliknięcie właściwego linku.

Kancelaria Adwokacka Łukasza Sołtysa zajmuje się również innymi sprawami niż wymienione powyżej.

Prawo spadkowe Wrocław

Dziedziczenie majątku i szereg aspektów z tym związanych to kwestie, z którymi prędzej czy później do czynienia będzie miał każdy z nas. Prawo spadkowe często dotyczy sytuacji niełatwych, wywołujących sporo emocji, a także rodzących konflikty i nieporozumienia. By ich uniknąć, warto upewnić się, że osobiste interesy są odpowiednio chronione, a wszystkie formalności zostały wypełnione w sposób właściwy. Nasza kancelaria prawna z Wrocławia i prawo spadkowe łączą się – oferujemy możliwość pomocy z tego zakresu – od przygotowania niezbędnych dokumentów, po reprezentację podczas postępowania sądowego.

Doświadczenie pokazuje, że sprawy spadkowe dla osób, które nie miały wcześniej z nimi do czynienia, bywają skomplikowane i niezrozumiałe. Rodzą wiele pytań, które uniemożliwiają podjęcie właściwych decyzji. Rozwiązaniem tych problemów będzie doświadczony adwokat z Wrocławia. W naszej kancelarii możliwe jest spotkanie się ze specjalistami, którzy od wielu lat praktykują prawo spadkowe. Mogą pomóc w takich aspektach jak np.:

  • przyjęcie lub odrzucenia spadku,
  • stwierdzenie nabycia spadku,
  • sporządzenie lub podważenie testamentu,
  • dział spadku,
  • darowizna lub zawarcie umowy o dożywocie,
  • wystąpienie o zachowek,
  • wydziedziczenie krewnego,
  • mediacje w sprawach spadkowych

Adwokaci zawsze starają się działać w interesie swoich klientów i pomagają w podejmowaniu najkorzystniejszych w danej sytuacji decyzji. W przypadku sporów rodzinnych związanych z dziedziczeniem staramy się prowadzić działania w taki sposób, aby osiągnąć jak najlepsze rozwiązania i uniknąć niepotrzebnych konfliktów, dbając o relacje rodzinne, a także komfort osób bliskich.

Sprawy spadkowe we Wrocławiu – porady prawne i reprezentacja w sądzie

Zapewniamy kompleksową obsługę w zakresie prawa spadkowego, w tym również w kwestiach związanych z podziałem spadku, który jest częstym źródłem konfliktów między spadkobiercami. Nasza kancelaria adwokacka pomoże m.in. w przygotowaniu związanych z tym działaniem dokumentów. Dzięki temu będą one wolne od błędów formalnych i zapewnią optymalną ochronę osobistych interesów. Udzielamy również wsparcia w sporządzaniu testamentów oraz oświadczeń o odrzucenie spadku.

Nasi klienci często korzystają z usług doradczych kancelarii. Doświadczony adwokat podpowie, np. komu należy się spadek, co zrobić, by o niego walczyć i kiedy konieczne jest postępowanie w sądzie. W razie wątpliwości co do swojego statusu spadkobiercy zawsze można liczyć na naszą pomoc prawną. Zdarzają się sytuacje, w których spadkodawca wykluczył określone osoby z kręgu uprawnionych do dziedziczenia. W takim przypadku prawo spadkowe przewiduje instytucję zachowku, mającą na celu ochronę interesów osób najbliższych spadkodawcy. Nasz adwokat podpowie m.in. kiedy i jak można uzyskać roszczenie pieniężne od powołanego spadkobiercy lub osoby zobowiązanej do jego zapłaty.

Innym obszarem, w którym udzielamy pomocy prawnej w opisywanej dziedzinie, jest reprezentacja w sądzie. Sprawy spadkowe we Wrocławiu bywają czasochłonne i skomplikowane. Wsparcie doświadczonego adwokata w tym zakresie będzie więc szczególnie ważne. Jesteśmy świadomi, że każde postępowanie związane z dziedziczeniem jest inne i wymaga indywidualnego podejścia. Dlatego też nasz zespół podejdzie do danej sprawy z pełnym zaangażowaniem, uwzględniając indywidualne potrzeby i oczekiwania klienta. Współpracę prowadzimy z zachowaniem pełnej dyskrecji, troską o prywatność oraz zgodnie z zasadami etyki zawodowej.

Kancelaria prawna z Wrocławia – kompleksowa obsługa z zakresu dziedziczenia majątku

Nasz prawnik z Wrocławia prawo spadkowe praktykuje od wielu lat. Dlatego jesteśmy w stanie udzielić profesjonalnej pomocy bez względu na to, jak bardzo złożony czy niestandardowy jest dany problem. Możemy m.in. podpowiedzieć co zrobić, by spróbować osiągnąć korzystną ugodę w sprawie dziedziczenia majątku bez długotrwałych procesów sądowych. Zawsze cierpliwie tłumaczymy nawet najbardziej zawiłe pojęcia, wyjaśniając np.: kto jest spadkobiercą w danej sytuacji, na podstawie jakich przepisów prawa dziedziczy oraz ile majątku mu się należy. Zajmujemy się sprawami dziedziczenia ustawowego i testamentowego. Jeśli więc pojawią się problemy z takiego obszaru, jak prawo spadkowe, zapraszamy do naszej kancelarii zlokalizowanej w centrum Wrocławia.