Prawo rodzinne Wrocław

Prawo rodzinne - pomoc prawna we Wrocławiu

W ramach prawa rodzinnego pomoc prawna świadczona Klientom Kancelarii najczęściej następuje w sprawach:

Aby zobaczyć szczegóły dotyczące konkretnego rodzaju spraw proszę o kliknięcie odpowiedniego linku.

Kancelaria Adwokacka Łukasza Sołtysa zajmuje się również innymi sprawami niż wymienione powyżej.

Prawo rodzinne Wrocław

W życiu każdej rodziny mogą wystąpić trudne sytuacje, które prowadzą do rozpadu małżeństwa i wiążą się z szeregiem konsekwencji, również tych natury prawnej. W Polsce prawo rodzinne reguluje Kodeks rodzinny i opiekuńczy oraz wiele innych ustaw, rozporządzeń i aktów wykonawczych. Przepisy w tej kwestii bywają skomplikowane. Dlatego w sprawach, związanych z opisywaną dziedziną, potrzebny jest dobry adwokat rodzinny. W naszej kancelarii we Wrocławiu można skorzystać z usług takiego specjalisty.

Prawo rodzinne obejmuje różne aspekty życia rodzinnego, takie jak: małżeństwo, rozwód, separacja, opieka nad dziećmi, alimenty, adopcja, kuratela czy też kwestie majątkowe między żoną i mężem. Reguluje również kwestie dotyczące przemocy w rodzinie oraz ochrony prawnej ofiar takiej przemocy. Celem prawa rodzinnego jest ochrona praw i interesów wszystkich członków rodziny, a także zapewnienie im godnych warunków życia oraz umożliwienie rozwiązania problemów, które mogą wystąpić w relacjach między bliskimi osobami.

Adwokat specjalizujący się w prawie rodzinnym z Wrocławia – zakres pomocy prawnej

Problemy z zakresu prawa rodzinnego bywają złożone i często wymagają holistycznej wiedzy z kilku obszarów. Ponadto wiążą się ze sporym ładunkiem emocjonalnym, zwłaszcza jeśli dana sprawa dotyczy również dzieci. Dlatego w celu skorzystania z pomocy prawnej warto wybierać kancelarie, w których adwokat obsługujący sprawy rodzinne we Wrocławiu, będzie kierował się empatycznym podejściem. Wiemy, jak ważne jest zrozumienie i wsparcie w takich sytuacjach. Najczęściej udzielamy pomocy prawnej w takich obszarach, jak:

  • rozwody i separacje,
  • podział majątku dorobkowego,
  • alimenty,
  • pozbawienie lub ograniczenie władzy rodzicielskiej,
  • ustalenie kontaktów z małoletnimi dziećmi,
  • wydanie małoletnich dzieci,
  • zezwolenia na dokonanie czynności przekraczających zwykły zarząd majątkiem małoletniego dziecka.

Adwokat z Wrocławia, specjalizujący się w takiej dziedzinie, jak prawo rodzinne, powinien mieć wieloletnie doświadczenie praktyczne. W postępowaniach rozwodowych powinien proponować reprezentację klienta podczas całego procesu, pomagając mu uzyskać najkorzystniejsze warunki rozwiązania związku małżeńskiego, w tym podziału majątku, ustaleniu alimentów i opieki nad dziećmi.

W kancelarii pomagamy również byłym małżonkom w ustaleniu proporcji podziału majątku po rozstaniu, uwzględniając ich potrzeby oraz aktualną sytuację finansową. Ponadto udzielamy wsparcia w sprawach dotyczących opieki nad dziećmi, w tym w sporach o ustalenie miejsca zamieszkania dziecka, władzy rodzicielskiej i kontaktów z podopiecznym.

Nasz prawnik rodzinny indywidualne podchodzi do każdej sprawy, dostosowując zakres pomocy prawnej do potrzeb i oczekiwań każdego klienta. Zrobimy co w naszej mocy, by postępowanie przebiegało sprawnie, bez niepotrzebnych komplikacji czy stresu, prowadząc do w pełni satysfakcjonującego rozwiązania. Prawo rodzinne to obszar, w którym we Wrocławiu udzielamy także porad prawnych i pomagamy w sporządzeniu różnego rodzaju dokumentów lub wniosków.

Prawo rodzinne i alimenty – pomoc adwokata z Wrocławia

Każdy adwokat potwierdzi, że alimenty to jedno z najważniejszych zagadnień w takiej dziedzinie, jak prawo rodzinne. Stanowią one pieniężne świadczenie, które jedno z rodziców lub inna osoba zobowiązana jest płacić na rzecz osoby uprawnionej, np. dziecka, by zapewnić jej odpowiednie warunki życia. Alimenty są ustawowo regulowane, a ich wysokość jest uzależniona od kilku czynników – w tym m.in. dochodów i potrzeb uprawnionej osoby oraz sytuacji finansowej zobowiązanego do płacenia alimentów. Wysokość alimentów może być ustalana na drodze umowy między stronami lub na podstawie wyroku sądu.

Warto zaznaczyć, że alimenty mogą być nie tylko obowiązkiem rodziców wobec dziecka, ale również wobec byłego małżonka. Świadczenie to zostanie przyznane w przypadku, gdy żona lub mąż znajduje się w trudnej sytuacji finansowej po rozwodzie bądź separacji.

Praktykujący prawo rodzinne adwokat pomoże we wszystkich sprawach związanych z alimentami. Można zgłosić się do naszej kancelarii we Wrocławiu, gdzie zrobimy co w naszej mocy, aby przekazać niezbędne wsparcie w postępowaniu sądowym, oszacowaniu wysokości alimentów lub przygotowaniu niezbędnych pism. Zajmujemy się również sprawami o podwyższenie bądź obniżenie kwoty już zasądzonych świadczeń. Mamy bogate doświadczenie w reprezentowaniu klientów w takich przypadkach i pomagamy w uzyskaniu korzystnych rozstrzygnięć.